Україна Модерна

«Це число «України модерної» постало з нашої ідеї висловити проф. Романові Шпорлюку свою вдячність за той вплив, що він справив на наші життєві кар’єри, а ще більше – за спосіб думання про Україну й світ, якому він нас навчив», – читаємо в редакційній передмові. «Номер планувався як Festschrift з нагоди його 80-річчя. Попередній Festschrift на його честь готувався 15 років тому і містив статті головно американських колеґ, з якими він співпрацював, та його учнів, яких він виховав як професор Мічиґанського та Гарвардського університетів. На відміну від нього, цей складається майже лише зі статтей, написаних українськими науковцями. Формально жоден із нас не був учнем проф. Шпорлюка; фактично майже кожен із нас має довгу історію спілкування з ним від кінця 1980-х – початку 1990-х, коли з занепадом, а потім остаточним падінням Радянського Союзу перед українськими науковцями вперше відкрилася можливість для вільного спілкування з західними колеґами. Упродовж тих років ми зустрічалися і спілкувалися з багатьма американськими й европейськими фахівцями. Але, без перебільшення, важко знайти серед них когось, хто справив би на нас такий великий, а місцями вирішальний вплив, як професор Шпорлюк».

Зміст (*.pdf)

Contents (*.pdf)

 

ЗМІСТ І АНОТАЦІЇ

Від редакції

Бібліографія Романа Шпорлюка (2000 – 2014)

Форум

Східна Европа в світовій історії  і політиці 1914–2014 рр.  (Марк фон ГАҐЕН, Ярослав ГРИЦАК, Андреас КАППЕЛЕР, Франк СИСИН)

Статті

Марта БОГАЧЕВСЬКА-ХОМЯК. Обрання єпископа

Михайло ГАУХМАН. «У війні над мапою»: український образ міжнаціональних відносин на Правобережній Україні в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Ліліана ГЕНТОШ. Ставлення митрополита Андрея Шептицького  до «пацифікації» 1930 р.

Оля ГНАТЮК. Канікули над Прутом

Георгій КАСЬЯНОВ. Історична політика 1990-х – поч. ХХІ ст.: Україна та пострадянський простір

Володимир КУЛИК. Ролі російської мови в українському суспільстві: як їх бачать громадяни

Олег ПАВЛИШИН. Дилема ідентичности, або історія про те,  як «латинники» (не) стали українцями/поляками (Галичина, середина ХІХ – перша половина ХХ ст.)

Наші автори

 

Архів часопису "Україна Модерна"

 

 

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Кравець Данило. За Збручем: західноукраїнська громадсько-політична думка про радянську Україну (1920–1930-ті рр.): монографія. – Львів: Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника, 2016. – 297 с. Кравець Данило. За Збручем: західноукраїнська громадсько-політична думка про радянську Україну (1920–1930-ті рр.): монографія. – Львів: Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника, 2016. – 297 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!