Україна Модерна

musiezdov Галина Боднар. Львів. Щоденне життя міста очима переселенців із сіл (50–80-ті роки ХХ ст.). - Львів: Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2010. – 340 с.

У жанрі соціальної історії висвітлено щоденне життя Львова крізь призму його бачення найбільшою групою мешканців міста 50–80-х років ХХ ст. – вихідців із галицьких сіл. Досліджено статистичні дані міграційних процесів до Львова, причини інтенсивного переселення до обласного центра, з огляду на ситуацію в колективізованому селі й наслідки соціально-економічних перетворень у західноукраїнських областях кінця 40-х – початку 50-х років ХХ ст., які перетворили Львів у великий промисловий центр. Після переїзду новоприбулі мешканці Львова поставали перед потребою матеріально-побутової та соціально-психологічної адаптації в місті в умовах підтримання тісних контактів із селом. У центрі дослідження – пересічна людина, яка на шляху "з села в місто" переживала глибоку світоглядну трансформацію й водночас змінювала місто, накладаючи власними уявленнями й поведінкою відбиток на творення нової міської культури Львова.

 

ЗМІСТ КНИГИ ТУТ

 

Завантажити книгу

 

 

Галина Боднар – історик, кандидатка історичних наук (2008), доцентка кафедри новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка; членка Української асоціації усної історії. Сфера наукових зацікавлень охоплює історію повсякденності, усну історію, урбаністику, історію та пам’ять про радянську Україну і “радянський” Львів. Авторка низки наукових статей про повсякдення Львова радянського періоду. Живе і працює у Львові.

 

 

 

Читайте також статтю Галини Боднар "Розкіш і злидні повоєнного Львова, або реалії житлово-побутового повсякдення в омріяному місті"

 

Всі книги в бібліотеці

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!