Україна Модерна

musiezdov Марта Богачевська-Хомяк. Дума України - жіночого роду. - Київ: Воскресіння, 1993. - 110 с.

Цю книжку можна без перебільшення назвати особливою. Це перша узагальнена науково-історична праця, що висвітлює роль українських жінок у затяжній, напруженій, кривавій боротьбі багатьох поколінь за незалежність Вітчизни. Матері, дружини, сестри, доньки, утворивши свої громади, товариства, зрештою - наймасовіший Союз Українок, продуманими громадсько-політичними заходами ширили освіту, культуру, утверджували національну свідомість серед свого населення. Так завдяки нашим жінкам, завдяки їхній співпраці з міжнародними жіночими організаціями світ більше довідався про Українську Народну Республіку, про її демократичні засади, про лютий Голодомор 33-го, про героїчну боротьбу українських повстанців з фашистськими та більшовицькими окупантами. Воістину: що не могли чоловіки, те змогли жінки.

       ЗМІСТ

  1. Історична пам'ять
  2. Жінки в Україні на зламі століття
  3. Українки в Австрійській імперії
  4. Організація жінок
  5. Міжнародний жіночий рух
  6. Союз Українок
  7. Жіночі організації та комунізм
  8. Жінки, історія та людські права

Завантажити книгу

 

Марта Богачевська-Хомяк – професорка історії, фахівець із суспільних процесів y Галичині в XIX ст. та інтелектуального життя дореволюційної Росії. Українським дослідникам знана за своєю знаковою працею "Feminists Despite Themselves: Women in Ukrainian Community Life, 1884-1939", що вийшла друком в Канаді в 1988 році. За цю фундаментальне дослідження авторку було нагороджено Премією Барбари Гелд від Асоціації славісток США (1988) і Премією Фундації О. та Т. Антоновичів (1989).

Переклад книги під назвою "Білим по білому: Жінки в громадському житті України. 1884-1939" опубліковано в Україні у 1995, що дало поштовх для розвитку цілого напрямку жіночої історії в Україні – вивчення українського жіночого руху у дорадянський час.

З 2000 до 2006 року Марта Богачевська-Хомяк очолювала представництво Програми ім. Фулбрайта в Україні. На цій посаді вона активно сприяла модернізації української суспільно-гуманітарної науки, її повноцінному долученню до світового академічного середовища.

Як дослідниця, Марта Богачевська-Хомяк чимало уваги приділяла осмисленню суспільних і культурних процесів в Україні у дорадянський і пострадянський час. Українським читачам добре відомі її розвідки про співвідношення націоналізму і фемінізму в українському жіночому русі, про особливості процесів формування національної ідеї та ідентичності українців, про роль інтелігенції та духовних лідерів у становленні нації та інші. Нинішні наукові зацікалення Марти Богачевської-Хом’як зосереджені на дослідженні складних і суперечливих процесів розбудови УГКЦ у США протягом ХХ ст.

Дивіться також лекцію Марти Богачевської-Хомяк "Тоталітаризм і жінки" у рубриці "Відеотека" нашого сайту

 

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!