Україна Модерна

musiezdov Поєднання через важку пам"ять. Східна Галичина / Ред. А. Зінчук, В. Меньок. - Варшава, Товариство Панорама культур, "Патріотизм завтрашнього дня - 2014", Варшавський музей історії Польщі, 2015 . - 106 c.

Ця публікація має звітний та аналітичний характер. Зібрані тут матеріали стосуються принципових проблем, які від 2012 року зазначені в цілях проекту «Поєднання через важку пам’ять», а також останніх результатів, отриманих у рамках цьогорічного продовження діяльності під назвою «Поєднання через важку пам’ять. Східна Галичина». Збірник текстів містить обговорення і синтези здійснених записів розмов зі свідками історії, що мешкають переважно на території колишньої Східної Галичини (Західна Україна), а також спорадично на Люблінщині та у деяких польських містах. Роботу в рамках експедиції та спільний польсько-український досвід представляють безпосередні учасники проекту, які брали інтерв’ю, здійснювали транскрипцію й готували розробки, використовуючи фахові інтерпретаційні інструменти і готуючи аналізи обраних випадків, а також запрошені консультанти. Перша частина текстів має рамковий характер і сигналізує контексти з історичної, етнографічної та топографічної перспективи. В аналітичній частині, яка набуває специфіки рапорту, автори діляться своїми спостереженнями, вибраною документацією, в тому числі також записаними найновішими матеріалами – усними свідченнями.

ЗМІСТ

I. ТЕОРЕТИЧНА ОСНОВА

Відмінні риси регіону — обставини — історичне минуле

Александра Зіньчук. ВСТУП

Маріуш Сава. Східна Галичина 1944 року (історичний аспект)

Леон Попек. Дедалі важча пам’ять

II. АНАЛІЗ, ІНТЕРПРЕТАЦІЯ НА ОСНОВІ ЗІБРАНИХ ІСТОРІЙ

Ґжеґож ЮЗЕФЧУК. Місія поєднання, місія розмови

Александра ЗІНЬЧУК. Методологія програми Поєднання через важку пам’ять: можливості та обмеження

Ганна Заремба. Особливості конструювання соціальної реальності: порівняння на тлі спогадів про події Другої світової війни та сучасних воєнних дій в Україні

Оксана Годованська. Спільні сенси усних історій

Петро Чорній. Міжетнічні шлюби в Галичині у міжвоєнний період

III. ДОДАТКОВІ ТЕКСТИ

Богдан Лазорак. Епізоди з історії Млинок Шкільникових та Сівкових біля Дрогобича (1919 – 1947 роки)

Віктор Пенько. Шлях до порозуміння (щодо українсько-польського конфлікту під час другої світової війни та у повоєнний час)

IV. ДОПОМІЖНІ МАТЕРІАЛИ

Матеріали: список запитань для свідків, назви населених пунктів

V. КОЛЕКТИВ

Біографії

 

Завантажити книгу

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Кравець Данило. За Збручем: західноукраїнська громадсько-політична думка про радянську Україну (1920–1930-ті рр.): монографія. – Львів: Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника, 2016. – 297 с. Кравець Данило. За Збручем: західноукраїнська громадсько-політична думка про радянську Україну (1920–1930-ті рр.): монографія. – Львів: Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника, 2016. – 297 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!