Україна Модерна

Казімеж Вуйчіцький. Ностальгія і політика. Есе про повернення до Центральної Європи /з польск. пер. П. Гаврилишин,  П. Гава. – Брустури: Дискурсус, 2016. – 124 с.

У науково-популярній книзі польський науковець розповідає про становище Центральної Європи, обґрунтовуючи його окремішність та однорідність. Автор аналізує різні аспекти життя регіону: історію, історичну пам’ять, національні меншини, відносини із сусідами, геополітику, впливи літературного життя на суспільство, комплекси та стереотипи, ідентичність, націотворчі процеси, становлення самостійних держав на просторах колишнього соціалістичного табору тощо. Детально розглядається політична мапа Європи з поясненням регіональної приналежності тих чи інших країн. Видання рекомендоване для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться питаннями всесвітньої історії загалом, та проблематикою Центральної Європи зокрема.

 

 

ЗМІСТ
ПЕРЕДМОВА АВТОРА ДО УКРАЇНСЬКОГО ВИДАННЯ
МІСЦЕ НА МАПІ
СОЮЗНА ЄВРОПА І ЦЕНТРАЛЬНА ЄВРОПА
Дискусійні дефініції Центральної Європи
Геополітичне значення Центральної Європи
ВІД ЕСТОНІЇ ДО КОСОВО
Спільний історичний досвід і трансформація
Центральноєвропейська година лібералів
Народи в пошуку держави
Спірні кордони та проблеми меншин
Націотворчий процес іде далі
ВІДСТАЛІСТЬ І СТЕРЕОТИПИ
Гірша частина Європи
Комплекси та ціна свободи
У ЦЕНТРАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЛАБІРИНТІ
Свідчення літератури
Центральноєвропейські ностальгії
Окремі розповіді
Відсутність, яку неможливо забути
Дванадцять мільйонів ромів
Дунай – ріка європейської інтеграції
Центральна Європа і Східна Європа
ПОВЕРНЕННЯ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНФЛІКТ ПАМ’ЯТІ
ПІСЛЯМОВА (БОГДАН ЦИВІНСЬКИЙ)
ПІСЛЯМОВА ВІД НАУКОВОГО РЕДАКТОРА
БІБЛІОГРАФІЯ

 

Казімеж Вуйчіцький (Kazimierz Wóycicki) – політолог і журналіст, викладач Студіуму Східної Європи Варшавського університету. Народився 1949 р. у Варшаві в сім’ї учасників Варшавського повстання 1944 р. У студентські роки навчався на математичному факультеті Варшавського університету, а згодом на філософському − Люблінського католицького університету. В 1970-х рр. член антикомуністичної опозиції. Брав участь у формуванні ідеї польської закордонної політики в 1980-х рр., працюючи в щомісячнику «Więź» («Зв’язок») як співпрацівник Тадеуша Мазовецького, що пізніше став першим прем’єром незалежної Польщі в 1989−1991 рр. Був активним членом «Солідарності», за що під час військового стану в Польщі був інтернований у 1981−1982 рр. У 1983−1985 рр. вивчав політологію та новітню історію у Фрібурзькому університеті в Швейцарії. У 1986−1987 рр. працював журналістом польської служби ВВС. У 1990−1993 рр. − головний редактор щоденної газети «Życiе Warszawy». У 1996−1999 рр. очолював Польський інститут в Дюсельдорфі. З 1993 по 1996 р. працював журналістом на польському телебаченні та радіо. У 2000 р. у Вроцлавському університеті захистив дисертацію на тему «Німецький порахунок з минулим 1933−1945 рр.». З 2004 р. по 2008 р. − директор Щечінського відділення Інституту національної пам’яті.

Перекладачі:

Петро Гаврилишин – кандидат історичних наук, викладач кафедри міжнародних відносин і провідний фахівець Навчально-наукового Центру дослідження Центрально-Східної Європи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; випускник Стипендіальної програми Уряду Польщі для молодих науковців (2014 р.), проходив стажування у Варшавському університеті.

Петро Гава – аспірант кафедри історіографії і джерелознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вивчає українсько-польські відносини в міжвоєнний період; впродовж 2011−2014 рр. проходив стажування у Варшавському і Вроцлавському університетах, у 2014 р. брав участь у Міжнародній стипендійній програмі парламентського стажування (Сейм Республіки Польща).

 

Усі книги на полиці

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!