Друзі та партнери

Сайт реалізується в рамках програми дослідження модерної історії та суспільства України імені Петра Яцика Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта, Канада) та підтримується завдяки щедрій фінансовій пожертві пана Леоніда Невзліна (Єрусалим, Ізраіль)

Меценат сайту -

генеральний директор

Оголошення

Перша шпальта

Дискусія 1930-1940-х років про походження української нації

Невдовзі після заснування першої кафедри українознавства в Гарвардському університеті у 1968 році професор Омелян Пріцак та його колеги започаткували серію українознавчих видань у німецькому видавництві Fink Verlag. Метою проекту було друкувати або перевидавати фундаментальні праці в цій галузі, які мали важливе значення для розвитку досліджень з української історії, літератури...

Маловідомі хроніки «держави в державі»: Щоденник Мирона Кордуби як джерело з історії громадсько-політичного життя українців міжвоєнної доби

Михайло Грушевський, В’ячеслав Липинський, Дмитро Дорошенко, Олександр Шульгин, Мирон Кордуба… Що об’єднує цих людей і дозволяє поставити їх імена поруч? Всі вони професійні історики. Однак спільна в них не лише любов до Кліо. Вони безпосередні учасники політичних процесів української історії кінця XIX – першої половини XX ст.

Євген Фінкель: «Я вважаю, що російське насильство проти цивільного населення в Україні є геноцидом»

Розмову з американським політологом та експертом у сфері порівняльних студій геноцидів присвячено його компаративним дослідженням Голокосту та осмисленню російсько-української війни

Рубрики

кулак

У вирі війни

Статті та інтерв’ю

Кілька реплік до полеміки: європейська міграційна політика та притулок для українських громадян

Цей текст є реплікою до дискусії, що розгорнулася у колах міжнародних досліджень міграції стосовно так званої “української винятковості” або “вибіркового співчуття” до українських шукачів притулку, на відміну від інших груп біженців.

«Випалюйте в собі все російське!» Мнемонічна деколонізація під час російсько-української війни

Російська агресія проти України несе екзистенційну загрозу деукранізації України – знищення української ідентичності, асиміляції українців та відновлення колоніального контролю.

«Боже, я їду на лінію фронту!»: рефлексії дослідниці російської історичної пропаганди

Як вплинув «бекграунд» дослідниці Другої світової війни та російських історичних міфів на рішення їхати в Чернігів на лінію фронту? Чому для українських істориків полон був страшнішим за бомби?
1315888

Питання історії

Найбільш дискусійні

Кулеметні черги на сцені — український театр в час війни

Ці дві вистави зовсім різні за своїм жанром, масштабом і постановкою, написані в різний час, але їх об’єднує інтерпретація режисерів, які намагалися наблизити спектаклі до контексту російської війни проти України.

Синоніми біженства

Пошук слів для певного досвіду є також способом його проживати. Особливо якщо цей досвід повторюється покоління за поколінням, хвиля за хвилею. За пошуком слів може лежати запит на творення майбутнього.
history

Подолання минулого

Історія геноцидів

Важлива дискусія у важкі часи

Цей матеріал є рефлексією на дискусійний форум числа 34 часопису «Україна Модерна», що був опублікований осінню 2023 року. Автор дискутує з висновками учасників форуму щодо стану наукових студій Голокосту в Україні й ключових підходів до вивчення Катастрофи.

Транскрипт дискусії, яка відбулася під час круглого столу «Освіта про Голокост в часи війни Росії проти України»

В умовах російсько-української війни освітяни, які займаються проблематикою Голокосту, стали свідками інструменталізації історії Другої світової війни та Голокосту режимом Путіна задля виправдання його жорстокої агресії проти України.

Кай Струве: «Масові злочини минулого, особливо Голокост, повинні стати постійним нагадуванням для відстоювання демократичного і толерантного суспільства»

Питання ролі українських націоналістів під час Голокосту вкрай часто піднімається російською пропагандою. Розмову з німецьким істориком, дослідником антиєврейського насильства в Україні Каєм Струве присвячено основним аспектам погромницького насильства літа 1941 року.
folder

Відеотека

Відеозаписи наукових подій

Презентація 34/2023 «Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину»

Обговорюючи дослідження історії Голокосту на території окупованої нацистською Німеччиною України учасники дискусії зосередилися на таких питаннях: ключові історіографічні тенденції студій Голокосту, актуальність числа в реаліях російсько-української війни, вплив поточного воєнного досвіду на осмислення історії Голокосту.

“Historians and the War”: “Occupation as a Daily Challenge: Life in Ukraine’s occupied territories during wars past and present”

This is the ninth seminar of our “Historians and the War: Rethinking the Future“ webinar-series, which took place on October 6, 2022. The series is a joint initiative of the German-Ukrainian Historians’ Commission, the Canadian Institute of Ukrainian Studies, the Department of Eastern European History at Munich University, the Ukraine-based

Підпишіться на новини

Ми не любимо спам як і Ви

[mc4wp_form id="249"]
міжнародний інтелектуальний часопис