Україна Модерна

У цій рубриці йдеться про нове (пере)осмислення того, що ж таке пам'ять і пам'ятання - приватне і колективне, про резонанс минулого у сьогоденні, про спільноти пам'яті, про широкий контекстуалізований спектр поглядів щодо змагання пам'яті і забуття, про мнемонічні маніпуляції, тобто про все, що дозволяє глибше і точніше зрозуміти досвід, травми, героїчне і повсякденне, небезпеку і потрясіння ХХ і ХХІ ст. Пропонуємо непросту багатоголосу розмову про пам'ять і непам'ять в нашій частині світу -  текстуалізовану, візуалізовану і передану засобами культури.

 

Ірина Старовойт – редакторка сайту “Україна Модерна”, кураторка рубрики “(Де)монтаж пам’яті”, літературознавка, кандидатка філологічних наук (2001), доцентка кафедри культурології УКУ, керівниця проектів Центру навчальних та інноваційних технологій. Доцентка кафедри теорїі літератури ЛНУ ім. І. Франка (2005-16). Запрошена викладачка у Вищій Східноєвропейській Школі в Перемишлі (Польща, 2008-10), доцентка-дослідниця у Гронінгенському університеті, (Нідерланди, 2012-2013). Членка Національної спілки письменників України (з 1997) та Асоціації українських письменників (з 1999). Досліджує ландшафти пам'яті і провини на рухомих кордонах Східної Європи ХХ ст., описані і проартикульовані різними мовами і розказані засобами автобіографічного письма для різних спільнот нащадками українців, євреїв, поляків. Живе і працює у Львові.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!