Україна Модерна

“Україна Модерна” № 23 і № 24

Опубліковано 26.03.2016

Протягом 2017 очікуйте виходу наступних чисел журналу “Україна Модерна”

 

№ 23  «Перша світова: українська перспектива»

Сто років, з більшою чи меншою інтенсивністю, Перша світова війна, її причини та наслідки, характеристики та діючі особи становлять предмет дослідження багатьох дисциплін, від історії та соціології до фольклористики, психології, політичних та культурних студій. Своєї чергою, сторічний досвід рефлексій щодо першої в історії людства війни світового масштабу продовжує стимулювати нові цікаві історіографічні розвідки та дослідження пам’яті про відповідні події.

Том 23-й часопису «Україна Модерна» присвячений українській перспективі Першої світової війни в її соціокультурному та повсякденному вимірах. У номері будуть представлені оригінальні розвідки з трансформації соціальної ролі і статусу жінки-селянки у повсякденних практиках, що відбулася у воєнні роки, з аналізу впливу російської окупації Львова на діяльність польського, українського та приватного єврейського театрів, а також на загальне функціонування популярної культури, з вивчення повсякденного досвіду та здобуття соціального статусу двома пересічними мешканцями країни на основі аналізу документів їхнього сімейного архіву, з дослідження українських фольклорних творів про Першу світову війну тощо. У рубриці «Форум» буде розміщено дискусію щодо Першої світової як війни і трагедії, а також генератора політичних можливостей і умов для утворення національних держав.

№ 24  «Єврейська історія українських земель»

Протягом останнього десятиліття порожнеча досліджень єврейської історії в Україні починає заповнюватися розвідками, автори яких зосереджують увагу на питаннях культурної, економічної, інтелектуальної історії єврейських спільнот в Україні, їх взаємодії з українцями, на проблемах міжетнічних конфліктів та участі українців у Голокості тощо.

Том 24-й «України Модерної» присвячений культурним та політичним аспектам єврейської історії українських земель. Матеріали номера охоплюють питання самоврядування єврейських спільнот, зміни ідентичності євреїв в процесі модернізації, культурні особливості єврейського мистецтва. Частина матеріалів досліджує Голокост та специфіку українсько-єврейських взаємин під час Другої світової війни.

Більшість текстів номеру написано авторами, які залучені до творення програми «Єврейських Студій» в Українському Католицькому Університеті, а також іншими українськими та закордонними дослідниками.

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!