Конференція «Великі війни, великі трансформації: історична соціологія 20-го століття, 1914-2014»

17.11.2014
1 хв читання

Міжнародна науково-практична конференція з соціології

відбудеться 27-28 листопада 2014 в НТУУ “КПІ” на базі факультету соціології і права НТУУ «КПІ». До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти, журналісти.

Концепція конференції

Згідно класичного вислову Чарльза Тіллі війна продукує державу, своєю чергою держава продукує війну. Вочевидь, соціальні зміни впродовж 20-го століття стали яскравою демонстрацією коректності Тіллієвої дескрипції. Перша світова війна потолочила залишки «старого порядку» та імперських структур у глобальному масштабі, ба більше існують  ґрунтовні підстави погодитися зі світ-системною рецепцією Черчілевою оцінкою Першої та Другої світової воєн як єдиної Другої тридцятирічної війни. Світові війни суттєво прискорили трансформацію імперій у національні держави; держави зосередили небачені ресурси та владу над індивідами й суцільними соціальними / етнічним / расовими групами. Війна стала не лише засобом зовнішньої політики, але й інструментом політики внутрішньої, яка була покликана радикально переформатовати соціальну структуру та вимагала появи нових політичних інституцій.

Перша світова війна фрагментувала глобалізований світ кінця 19-го століття та поставила під загрозу існування ліберального капіталізму, породивши феномен «організованого модерну» на Заході та альтернативу західному модерну у вигляді ленінських режимів.

Виникнення, розповсюдження та зникнення ленінських режимів являє собою одну з центральних подій 20-го століття. Територія України була в центрі обох світових воєн, власне Українська державність постає в результаті колапсу імперських структур після Першої світової війни, зазнає поразки у змаганнях з ленінізмом та знову з’являється на політичній мапі світу після колапсу радянського ленінського режиму.

Воднораз, в іншій частині світу, у Східній Азії держава – незрідка держава породжена війнами – ставала та стає каталізатором розвитку та модернізації.

Відтак, метою конференції є соціологічне – за одночасного залучення інших суспільствознавчих дисциплін – осмислення траєкторії українського соціуму впродовж останніх 100 років у контексті конфліктної динаміки світ-системи та оцінка не лише можливості прагматичної політики модернізації / розвитку, але й модерну як такого.

Пропоновані теми секцій та напрямки роботи тут

Робочі мови конференції – українська, російська, англійська

Весь робочий стіл

міжнародний інтелектуальний часопис

Don't Miss