Науковий симпозіум “Пам’ять і простір”

13.10.2014
1 хв читання

17 жовтня 2014 (п’ятниця) у Національному художньому музеї України відбудеться науковий симпозіум з питань вивчення та збереження спадщини монументального мистецтва в публічному просторі “ПАМ’ЯТЬ і ПРОСТІР”

Програма симпозіуму тут

УВАГА! 18 жовтня (субота), о 12.00, в Національному художньому музеї України в рамках дискусії про радянське монументальне мистецтво «Пам’ять та Простір», відбудеться лекція Жільбера Ґарда «Пам’ять в небезпеці або війни пам’ятників».

Жільбер Ґард розглядає скульптуру як носія офіційної пам’яті народу або країни.Він вважає, що зґенерований віками монументальний спадок не лише визначає вигляд сучасного міста, але і слугує комплексним історичним процесам, що здатен зближувати народи, пов’язувати, або навпаки, протиставляти їхні історію та ідентичність. Після класифікації причин зникнення тих чи інших пам’ятників, науковець досліджує процеси появи та становлення історичного спадку як такого. Під час лекції будуть висвітлені наступні питання:
Чи належить монументальний спадок нам, чи він належить майбутньому?
З чого складається пам’ять нації?
Що таке конфлікти пам’яті у публічному просторі?

Жільбер Ґард (1942 р.н, Франція) – письменник, фотограф, історик, доктор наук, автор більш ніж двухсот публікацій в галузі вивчення ідентичності та монументального спадку Центральної та Східної Європи, Генеральний секретар асоціації вивчення та захисту монументального спадку «Пам’ять в скульптурі», Ліон. Дослідник готує до публікації комплексне фундаментальне дослідження скульптурного спадку Європи – Пам’ять в Європейській скульптурі (Mémoire sculptée de l’Europe) за результатами однойменної конференції 2001 року в Страсбурзі.

Вхід вільний!
Передбачений послідовний переклад російською мовою

організатор: Ізоляція, Платформа культурних ініціатив

Партнери проекту:
Еuropean Cultural Fundation
Національний художній музей України
Медіа підтримка: IZIN

міжнародний інтелектуальний часопис

Don't Miss