Україна Модерна

Центр міської історії, Львів, 17–22 вересня 2017

Запрошуємо подавати заявки на участь у міжнародному семінарі EHRI "Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи", який проходитиме у Львові (Україна) 17–22 вересня 2017 р. Організатори: Інститут питань війни, Голокосту і геноциду Національного інституту документування війни (NIOD) (Амстердам) у співпраці з Центром вивчення Голокосту Інституту новітньої історії (Мюнхен), та у партнерстві з Центром міської історії (Львів).

Семінар проводиться у рамках проекту Європейської інфраструктури вивчення Голокосту (EHRI), за підтримки Європейської комісії.

Джерела про Голокост і східна Європа 
Семінар пропонує огляд існуючих підходів і тем у дослідженнях Голокосту, з наголосом на джерела та на Україну, а також на інші країни, де переслідували і вбивали євреїв. Питання, які планується обговорювати, включають способи поєднання місцевої і транснаціональної історії; відмінності між джерелами злочинців і єврейськими джерелами; вплив ретроспективного підходу на повоєнні джерела; способи доступу і використання записів судових розслідувань; а також стан досліджень Голокосту загалом. Учасників також поінформують про Портал EHRI та запросять з ним працювати. Він пропонує доступ до відомостей про архівні матеріали, пов’язані з Голокостом, що містяться майже у двохсот тисячах архівних установ у Європі та за її межами.

Унікальний контекст
Місце проведення семінару творить неповторний контекст. Львів (Lwów, Lemberg), місто, де на початку нацистської окупації влітку 1941 сталися горезвісні погроми. Тут знаходилося одне з найбільших гетто нацистської Європи, табір примусової праці, відбувалися масові розстріли, вивезення і вбивства у газових камерах Белжеця і Собібора. У Львові також мешкав митрополит Андрей Шептицький, найбільш високопоставлений сановник у всій католицькій церкві, який відкрито висловив протест проти Голокосту та ризикував власним життям, переховуючи постраждалих. Це місто, де мешканці робили різні вибори та ставали їх свідками, від допомоги євреям у виживанні під час Голокосту до співучасті у їх переслідуванні та масовому вбивстві. Протягом останніх років у Львові з’явилися численні ініціативи та проекти про багатонаціональне минуле у місті.

Обміни і екскурсії
Семінар EHRI складається з сесій та відвідин місцевих меморіальних місць і архівів. Лекції знаних дослідників, а також менш офіційні сесії – це чудова нагода для обговорення тем, які цікавлять учасників.

Семінар розрахований на магістрантів і аспірантів (докторантів), як істориків, так і тих, хто працює у споріднених галузях, наприклад у соціології та літературі. Особливо заохочуємо доєднуватися дослідників з обмеженим доступом до ресурсів та інфраструктури.

Практична інформація
Кандидати повинні мати хороший рівень англійської мови, оскільки це робоча мова усіх заходів в рамках семінару.

Кінцевий термін подачі заявок - 7 травня 2017 р. Неповні заявки чи заявки, надіслані пізніше зазначеної дати, розглядатися не будуть.

Транспортні витрати, витрати на проживання та харчування покриваються EHRI.

Пакет для заявки повинен містити:

Надсилайте свої заявки на адресу: m.van.Kessel@niod.knaw.nl

Відібрані учасники отримають повідомлення у травні 2017 р.

Всі можливості розвитку


Україна Модерна - міждисциплінарний науковий часопис, присвячений історії України та Центрально-Східної Європи


 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!