Україна Модерна

Відеотека

Документальні фільми, відеолекторійCемінар-дискусія “Чи справді українське суспільство кардинально змінилося після Євромайдану?”

Cемінар-дискусія “Чи справді українське суспільство кардинально змінилося після Євромайдану?” 29 березня 2017 відбувся науковий семінар-дискусія “Чи справді українське суспільство кардинально змінилося після Євромайдану?” за участю Миколи Рябчука та Ярослава Грицака. Подія була організована Кафедрою нової і новітньої історії України і магістерською програмою з історії УКУ.переглянути...

 

Лекція Ірини Старовойт "Саме тут. Голокост у моєму місті"

Лекція Ірини Старовойт "Саме тут. Голокост у моєму місті"
1 серпня 2016 р. в межах лекційної програми "Єврейські дні у Ратуші: Спільноти, середовища та держави у спірних містах ХХ століття" Ірина Старовойт виступила з лекцією "Саме тут. Голокост у моєму місті". Дослідниця розповіла про пам'ять Голокосту у містах, складність її усвідомлення, конфліктність спогадів і ландшафти історичної провини. Про неприємну пам'ять без ностальгії слухайте у цій рубриці.


переглянути...

 

Лекція Оксани Косміної “Міфи і факти про вишиванку"

Лекція Оксани Косміної “Міфи і факти про вишиванку"
4 жовтня в межах телепроекту "Суспільний Університет" на УТ-1 відбулася лекція Оксани Косміної "Міфи і факти про вишиванку". Учена розповіла про появу вишиванки серед українського сільського населення, її елітарне коріння та існуючі міфи навколо поширення перших вишиванок на теренах України.


переглянути...

 

Лекція Катерини Кобченко "«Нова радянська жінка»: Емансипаційні практики радянської влади 1920-1930-х років"

Лекція Катерини Кобченко "«Нова радянська жінка»: Емансипаційні практики радянської влади 1920-1930-х років" 24 жовтня в межах телепроекту "Суспільний Університет" на УТ-1 відбулася лекція Катерини Кобченко "«Нова радянська жінка»: Емансипаційні практики радянської влади 1920-1930-х років". Дослідниця аналізує тогочасну гендерну політику, вказуючи на її змінність в залежності від ідейно-партійної кон'юктури, процес формування "соціального контракту" радянської держави з жінками, появу нових можливостей для жінок та очікувань від них, і як результат констуювання нового ідеалу жінки – активної виробниці і турботливої дружини-матері водночас
переглянути...

 

Лекція Олі Гнатюк “Репресована пам’ять про війну та Голокост: Ольга Дучимінська та її оповідання ‘Еті’”

Лекція Олі Гнатюк “Репресована пам’ять про війну та Голокост: Ольга Дучимінська та її оповідання ‘Еті’”
16 вересня 2016 р. в Українському Католицькому Унівреситеті відбулася відкрита лекція Олі Гнатюк “Репресована пам’ять про війну та Голокост: Ольга Дучимінська та її оповідання ‘Еті’”. Доповідачка: др. Оля Гнатюк – професорка Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету та НаУКМА, перекладачка, громадська діячка, членкиня Польського та Українського ПЕН-Клубу.

переглянути...

 

Лекція Олі Гнатюк "Митці з Кафе миру. Ярослава Музика та коло її друзів"

Лекція Олі Гнатюк "Митці з Кафе миру. Ярослава Музика та коло її друзів"
15 вересня 2016 р. в Українському Католицькому Університеті відбулася відкрита лекція Олі Гнатюк "Митці з Кафе миру. Ярослава Музика та коло її друзів" в рамках програми Лекторію СУА з жіночих студій. Мистецьке життя Львова описували не раз, однак дослідники рідко звертали увагу, яку роль відігравали у ньому жінки. Лише сьогодні їхня творчість повертається до нас і промовляє. Лекція присвячена ролі видатних жінок під час війни.

переглянути...

 

Дискусія "Як мають співіснувати різні пам’яті про Львів?" у телепрограмі ZIK "Прямим текстом"

Дискусія "Як мають співіснувати різні пам’яті про Львів?" у телепрограмі ZIK "Прямим текстом" 4 серпня 2016 на телеканалі ZIK в межах програми "Прямим текстом" відбулася знакова дискусія "Як мають співіснувати різні пам’яті про Львів?" Ведучий Остап Дроздов запросив до непростої розмови Яна Томаша Гросса, професора Прінстонського Університету (США), Кая Струве, професора Галле-Віттенберзького університету ім.Мартіна Лютера, Софію Дяк, директорку Центру міської історії Центрально-Східної Європи, Ірину Старовойт, літературознавицю, доцентку Львівського національного університету ім. І.Франка.
переглянути...

 

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему „German Rule, Ukrainian Nationalism, anti-Jewish Violence. Summer 1941 in Western Ukraine”

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему „German Rule, Ukrainian Nationalism, anti-Jewish Violence. Summer 1941 in Western Ukraine” 9 квітня 2016 р. в Українському Католицькому Університеті у Львові відбувся семінар з Єврейських Студій. Др. Кай Струве представив доповідь на тему „German Rule, Ukrainian Nationalism, anti-Jewish Violence. Summer 1941 in Western Ukraine”. Лектор презентував результати власного дослідження в якому порівнюються події літа 1941 року в Галичині з іншими регіонами, які Радянський Союз окупував 1939 року. Струве аналізує взаємини між українськими націоналістами й німцями, та ретельно розглядає події в кількох десятках населених пунктах Східної Галичини. переглянути...

 

Міжнародна конференція "Примирення у пост-диктаторських суспільствах у ХХ-ХХІ ст.: Україна у міжнародному контексті"

Міжнародна конференція "Примирення у пост-диктаторських суспільствах у ХХ-ХХІ ст.: Україна у міжнародному контексті" У січні 2016 року у Львові на базі Українського Католицького Університету відбулася Міжнародна конференція "Примирення у пост-диктаторських суспільствах у ХХ-ХХІ ст.: Україна у міжнародному контексті", на якій провідні дослідники/ці обговорили досвід та проблеми подолання болісного минулого, історичного забуття, конфліктів пам'яті та шляхів примирення у Німеччині, Іспанії, Україні та інших країнах. Пропонуємо повний відеозапис виступів та дискусій (українською і англійською мовами).
переглянути...

 

Лекція Яни Примаченко "Політики пам’яті щодо Другої світової війни: приклади України і Росії"

Лекція Яни Примаченко "Політики пам’яті щодо Другої світової війни: приклади України і Росії" 14 травня 2016 року в Харківському національному університеті імені В.Н Каразіна в рамках Відкритої школи історії проекту Лікбез відбулась публічна лекція дослідниці Яни Примаченко на тему "Політики пам’яті щодо Другої світової війни: приклади України і Росії". Історикиня розмірковує над поняттям історичної пам’яті та порівнює українську й російську політику в даному вимірі.

переглянути...

 

Лекція Ніколая Копосова "Історична політика Владіміра Путіна і війни пам'яті у Східній Європі"

Лекція Ніколая Копосова "Історична політика Владіміра Путіна і війни пам'яті у Східній Європі" 12 травня 2016 р в Українському Католицькому Університеті відбулася публічна лекція професора Ніколая Копосова (Університет Еморі, США) на тему "Історична політика Владіміра Путіна і війни пам'яті у Східній Європі". Дослідник аналізує політику пам'яті в Росії, вказуючи на її особливості, а також відмінності від європейської. Чому за президентства Путіна було обрано культ війни, а не культ величі російської культури, над яким працював президент Єльцин? Як розвивалась і впроваджувалась політика пам'яті у Східній Європі? Пропонуємо повний відеозапис події, де Ви знайдете відповіді на ці та інші питання. переглянути...

 

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему „Від кагалу до культової громади – галицькі євреї у 1772-1790 рр”

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему „Від кагалу до культової громади – галицькі євреї у 1772-1790 рр” 13 квітня 2016 року в рамках програми “Єврейських студій” УКУ відбувся семінар на тему “Від кагалу до культової громади – галицькі євреї у 1772-1790 рр” за участю Святослава Пахолківа. Що означав для галицьких євреїв перехід під владу Габсбургів, і як це вплинуло на поширені у єврейській громаді практики? А також, що означали для єврейської громади процеси модернізації, які провадила освічено-абсолютистська держава Габсбургів. Пропонуємо повний відеозапис події.

переглянути...

 

Лекція Ольги Казакової "Від мирного атома до радянського апокаліпсису: пам'ятники Чорнобильській катастрофі в Україні, Росії та інших державах"

Лекція Ольги Казакової "Від мирного атома до радянського апокаліпсису: пам'ятники Чорнобильській катастрофі в Україні, Росії та інших державах" 19 листопада 2015 р. у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи стипендіатка Центру Ольга Казакова прочитала лекцію на тему "Від мирного атома до радянського апокаліпсису - пам'ятники Чорнобильській катастрофі в Україні, Росії та інших державах". Коли через кілька років після катастрофи в СРСР почали встановлювати пам'ятники жертвам і ліквідаторам, перед скульпторами постала проблема пошуку нової пластичної мови, здатної відобразити раніше невідому за своїми причинами і розмахом подію, перетворення мирного атома в непідконтрольну силу, протистояння людини тій енергії, яку сама людина створила, і над якою втратила контроль. переглянути...

 

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему «Бецалель і Культур-ліга, два шляхи „творення" єврейського мистецтва у ХХ ст.» за участю Віти Сусак

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему «Бецалель і Культур-ліга, два шляхи „творення" єврейського мистецтва у ХХ ст.» за участю Віти Сусак 25 лютого 2016 р. в Українському Католицькому Університеті у Львові відбувся семінар з Єврейських Студій. Мистецтвознавка Віта Сусак представила доповідь на тему «Бецалель і Культур-ліга, два шляхи „творення" єврейського мистецтва у ХХ ст.» Дослідниця розповіла про дві різні стратегії розвитку європейської єврейської культури: одна з яких передбачала повернення до Палестини, інша - вважала можливим розвиток єврейської культури в діаспорі. Пропонуємо повний відеозапис події.
переглянути...

 

Лекція Джошуа Шейнза «Becoming a Nation: Jewish Politics and Identity in Austrian Galicia»

Лекція Джошуа Шейнза «Becoming a Nation: Jewish Politics and Identity in Austrian Galicia»
13 жовтня 2015 р. в Українському Католицькому Університеті у Львові відбувся черговий семінар з єврейських студій. Джошуа Шейнз, професор єврейських студій Черльстонського Коледжу (США), виступив з доповіддю «Becoming a Nation: Jewish Politics and Identity in Austrian Galicia». Пропонуємо повний відеозапис події.


переглянути...

 


Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!