Україна Модерна


У цьому відео Кристина Хіґер-Керен розповідає про своє життя у довоєнному Львові та історію порятунку її родини. Матеріал є частиною документального фільму «Вихід із темряви. Історія дівчинки з каналів Львова», знятого Томашем Дроздовічем та Беатою Джон (2011).

У період 1943-1944 років протягом 14 місяців 8-річна Крися з батьками, меншим братиком і групою євреїв переховувалися у системі міської каналізації. За допомогою трьох працівників міського водоканалу (Леопольда Сохи, Стефана Врублевського і Єжи Коваліва), євреям вдалося уникнути знищення нацистами.

Детальніше про історію визволення з гетта та переховування у львівській каналізації описує сама Кристина Хіґер у своїх спогадах, у книжці «Дівчинка в зеленому светрику», а також її батько Іґнацій Хіґер у книжці «Світ у мороці». Відома польська режисерка Агнєшка Голланд на основі спогадів авторки зняла фільм «В темряві» (2011), який було обрано польським кандидатом на Оскара в номінації «найкращий неангломовний фільм».

Друга частина спогадів:


 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!