Україна Модерна

Семінар з єврейських студій в УКУ на тему „Від кагалу до культової громади – галицькі євреї у 1772-1790 рр”

13 квітня 2016 року в рамках програми “Єврейських студій” УКУ відбувся семінар на тему “Від кагалу до культової громади – галицькі євреї у 1772-1790 рр” за участю Святослава Пахолківа (Інститут єврейської історії, Віденський університет). Пропонуємо повний відеозапис події.

 

Перехід галицьких євреїв під владу Габсбургів у 1772 р. означав для них поступову втрату їх автономних інститутів, сформованих у Речі Посполитій. Цей перехід відбувався у два етапи – терезіанський (1772–1780) та йосифінський (1781–1790). Антиєврейська за своєю суттю політика Марії Терезії залишала традиційні автономні структури, збільшуючи на них адміністративний та фіскальний тиск. «Толерантне десятиліття» Йосифа ІІ започаткувало з одного боку процес громадянського урівноправнення, з іншого ліквідувало кагальну організацію та окреме єврейське судочинство. Намагання модернізувати суспільство згори мали наслідком втручання освічено-абсолютистської держави у всі сфери єврейського життя, а відтак породили низку захисних стратегій знизу.

 


 

 Усі записи у відеотеці

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!