Лекція Катерини Кобченко “«Нова радянська жінка»: Емансипаційні практики радянської влади 1920-1930-х років”

01.11.2016
1 хв читання

// Катерини Кобченко

24 жовтня в межах телепроекту “Суспільний Університет” на УТ-1 відбулася лекція Катерини Кобченко “«Нова радянська жінка»: Емансипаційні практики радянської влади 1920-1930-х років”.

Дослідниця аналізує тогочасну гендерну політику, вказуючи на її змінність в залежності від ідейно-партійної кон’юктури, процес формування  “соціального контракту” радянської держави з жінками, появу нових можливостей для жінок та очікувань від них, і як результат констуювання нового ідеалу жінки – активної виробниці і турботливої дружини-матері водночас.

Пропонуємо повний відеозапис лекції.

 

 

 

 

Катерина Кобченко – історикиня, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Центру українознавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Членка Української Асоціації Дослідниць Жіночої історії. Наукові інтереси: історія вищої та середньої спеціальної освіти та наукової праці жіноцтва Наддніпрянської України у європейському контексті (сер. ХІХ – поч. ХХ ст.), історія жіночого руху, емансипаційні процеси раннього радянського періоду (1920–1930 рр.). Авторка книги «Жіночий університет Святої Ольги»: історія Київських вищих жіночих курсів: монографія” (Київ, 2007). Живе і працює у Києві.

 

 Усі записи у відеотеці

міжнародний інтелектуальний часопис

Don't Miss