Україна Модерна

// Катерини Кобченко

24 жовтня в межах телепроекту "Суспільний Університет" на УТ-1 відбулася лекція Катерини Кобченко "«Нова радянська жінка»: Емансипаційні практики радянської влади 1920-1930-х років".

Дослідниця аналізує тогочасну гендерну політику, вказуючи на її змінність в залежності від ідейно-партійної кон'юктури, процес формування  "соціального контракту" радянської держави з жінками, появу нових можливостей для жінок та очікувань від них, і як результат констуювання нового ідеалу жінки – активної виробниці і турботливої дружини-матері водночас.

Пропонуємо повний відеозапис лекції.

 

 

 

 

Катерина Кобченко – історикиня, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Центру українознавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Членка Української Асоціації Дослідниць Жіночої історії. Наукові інтереси: історія вищої та середньої спеціальної освіти та наукової праці жіноцтва Наддніпрянської України у європейському контексті (сер. ХІХ – поч. ХХ ст.), історія жіночого руху, емансипаційні процеси раннього радянського періоду (1920–1930 рр.). Авторка книги «Жіночий університет Святої Ольги»: історія Київських вищих жіночих курсів: монографія" (Київ, 2007). Живе і працює у Києві.

 

 Усі записи у відеотеці

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!