Україна Модерна

 

25 лютого 2016 р. в Українському Католицькому Університеті у Львові відбувся семінар з Єврейських Студій. Доповідачка Віта Сусак представила доповідь на тему «Бецалель і Культур-ліга, два шляхи „творення" єврейського мистецтва у ХХ ст.»

 

 

«Національне мистецтво потребує землі, з якої виростає, і неба, до якого підноситься. Ми сьогодні не маємо ні одного, ні другого», - констатував Мартин Бубер у 1901 р. на V-му сіоністському конгресі в Базелі. Відсутність власної території і держави справді становила специфіку єврейської ситуації. У відповідь філософ отримав два варіанти. Перший – повернення до Палестини і заснування Борисом Шацом школи Бецалель (1906 – 1929). Другий – розробка ідеології ідишизму, яка вважала можливим розвиток єврейської культури в діаспорі в контексті європейських мистецьких пошуків, чим зайнялась художня секція Культур-Ліги (Київ, 1918 - 1922). Історії і порівнянню цих двох стратегій був присвячений семінар.

 


 

 

 

Віта Сусак – кандидатка мистецтвознавства, завідувачка відділу європейського мистецтва ХІХ-ХХ ст. Львівської Національної галереї мистецтв. Авторка альбому: «Генріх Семирадський у Львові. Твори зі збірки Львівської галереї мистецтв» (2007); співавторка видання: Михайло Бойчук (альбом-каталог збережених творів) / Кравченко Я., Сусак В., Посацька Д., (2010); авторка книги – «Українські мистці Парижу. 1900-1939», (2010), яка вийшла англійською й українською мовами. Опублікувала понад п’ятдесят наукових статей в Україні, Росії, Польщі, Франції, Італії та інших країнах. Живе і парцює у Львові.

 

 

 

  Усі записи у відеотеці

 

 

 

 

 

 

Книжкова полиця

Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с. Антропологія простору. Т. 1. Культурний ландшафт Києва та околиць / За науковою редакцією Марини Гримич. - Київ: Видавництво Дуліби, 2017. - 316 с.
 

Нас підтримують:

Підтримка сайту відбувається
у рамках Програми дослідження сучасної історії України
ім. Петра Яцика
Канадського Інституту Українських Студій (Університет Альберта)
при співучасті Львівського національного університету
імені Івана Франка
та Українського Католицького Університету

Jacyk

Знайдіть нас у Facebook

Ukraina Moderna (Lviv, Ukraine) 
facebook.com - uamoderna
Будь ласка, надішліть нам запит дружби!